Karbonový kufr M2

Začátkem léta jsme dostali od jednoho z našich sledujících na Instagramu ze Švédska poptávku na výrobu kufru M2 celého z karbonu. Tuto výzvu jsme přijmuli a zadali designérům modelování kufru. Zákazník nám vysvětlil svůj nápad jak by měl kufr vypadat. My jsme udělali první modely ukázali moje a zkonzultovali co by se mělo předělat. Model od designéra byl poněkud daleko vyčuhující v zadní části a tak jsme ho o něco zkrátit.

Během zhruba dvou týdnu jsme se zákazníkem došli k modelu který byl přesně dle jeho představ. Jako osnovu a základ kufru jsme použili obyčejný kufr z BMW 2. Na něj jsme prilepili 3D vytisknutý spojler a lakyrnik ručně vybrousil povrch do ideálu.

V procesu jsme neustále posílali zákazníků fotky a konzultovali s ním design. Když už byl hotový model tak jsme se ještě domluvili na zahlazení hra ni která byla designérem udělána z vrchní strany kufru, Protože jsme při pohledu na hotový model jí shledali zbytečnou. Hotový model jsme přeměřili speciálními měřidly a Našli jsme nesymetrii levého a pravého rohu odtrhové hrany kufru, které nebyli pouhým okem viditelné. A tak je lakýrník ještě dorovnal. Nakonec jsme celý kufr zalakoval i lesklým lakem aby jsme odhalili ještě více možných nerovností. Hotový model jsme přiměřili na BMW M2, které patří mému kamarádovi, zjistili jsme že vše sedí jak má.

Náš kontrolor kvality tento model prohlídl a přeměřil. Schválil jeho formu a tak jsme předali model na výrobu forem.

Rozdělili jsme kufr na tři části a vyrobili jsme tři sestavné formy, ze kterých jsme potom odlili karbonové díly a potom je slepili pomocí forem. Po vyřezání všech vnitřních otvorů jsme kufr zvážili a zjistili jsme, že bez laku váží pouhé 4,2 kg.