DJ Lucky Boy – Full Body Kit

Jednoho dne jsem od kamaráda dostal kontakt na DJ Luckyboye. Začali jsme si telefonovat a domluvili se, že bychom rádi udělali individuální bodykit na jeho Mitsubishi Evolution. Dorazili jsme k Luckymu vybaveni 3D scannerem a celé auto jsme oskenovali. Prohlédli jsme si celou jeho dílnu a taky se seznámili s jeho partou. Hned jsme si promluvili o tom co by si asi představoval za bodykit.

Naši designéři začali pracovat na vytvoření 3D modelu auta. Když byl model hotový, začali jsme modelovat tuningové díly podle popisu Luckyho. Když byl hotový první návrh designu, zavolali jsem společně s inženýrem Luckymu přes videokonferenci a domluvili se na změnách.

V další fázi přišel na řadu 3D tisk modelů, které jsme na čtyřech tiskárnách vytiskli a následně jsme je slepili. Potom přišlo na řadu přeměření modelů na autě.

Některé díly sedly na auto bez problémů, avšak některé jsme museli dopilovat, difuzor jsme dokonce museli znovu vytisknout. Nakonec všechny díly sedly a tak jsme pozvali Luckyho k nám na návštěvu, aby se podíval, jak vypadá auto na živo.

Lucky se nejdřív zdráhal říci, co všechno chce předělat, ale nakonec jsme přišli k tomu, že přidáme kovové úchyty pro všechny spodní díly. Také jsme se rozhodli zvětšit zadní křídlo a to jak do výšky tak i do šířky.

Domluvili jsme se, že potřebujeme stihnout výstavu na Car Prague festivalu, takže jsme na celý proces měli jen 45 dnů, což bylo hodně málo vzhledem k tomu, že se jedná o celý bodytkit, který se skláda z velkého množství dílů, které se vyrábějí minimálně ze dvou a maximálně šesti forem.

Potom jsme se vrhli na povrchovou úpravu modelů. Nejdříve nahrubo a potom jsme nanesli tmel a vybrousili díly tak, aby měli ideální rovný povrch. Díly jsme předali naší lakovně a tam nanesli základovou vrstvu laku a potom černou lesklou barvu, kterou jsme vyleštili do ideálního lesku.

Na modely jsme přilepili plastové kraje, abychom rozdělili plochy pro výrobu forem. Dále jsme sundali plastové kraje a pokračovali ve výrobě ostatních dílů forem.

Formy jsme poté vypekli v naší speciální peci, abychom je vypekli a dosáhli maximální pevnosti a tvrdosti.

Paralelně s výrobou posledních forem jsem již začali připravovat vakuové infuze s karbonovým vláknem, které si Lucky vybral. Nakonec jsme se dostali do časového pressu, a proto celá firma musela pracovat přesčas, a to často až do noci.

Nakonec byly všechny díly hotové, a tak jsme přistoupili k jejich povrchové úpravě. Museli jsme překvalifikovat všechny zaměstnance na povrchovou úpravu, protože termín se zdál nesplnitelný. Poslední den jsme sebrali všechny síly a pracovali nonstop od rána až do výstavy a všechny díly jsme stihli hotové namontovat na auto a přesně na čas stálo na výstavě připravené a umyté.

Odměnou za naši práci byl zájem lidí na výstavě. Od rána do večera si ho někdo fotil a vykládal na sociální sítě.